Mesaj gönder
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
hakkında şirket haberleri Güçlü darbe ortamlarında aşınmaya dayanıklı seramik nasıl seçilir?
Etkinlikler
Kişiler
Kişiler: Mrs. Amy
Faks: 86-731-8639-6190
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

Güçlü darbe ortamlarında aşınmaya dayanıklı seramik nasıl seçilir?

2024-06-25
Latest company news about Güçlü darbe ortamlarında aşınmaya dayanıklı seramik nasıl seçilir?

Güçlü darbe koşullarında aşınmaya dayanıklı seramikleri seçerken, seramiklerin gerçek çalışma koşullarının ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlamak için çoklu faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir.İşte bazı öneriler:
1Büyük ve kalın seramik seçin:Büyük ve kalın seramik levhaları seçin, çünkü küçük seramik parçaları yapıştırıcıyla birbirine yapıştırıldığında kolayca çatlar, kırılır,ya da büyük parçalar tarafından etkilendiğinde splicing düşerKeramik kalınlığı da çok önemlidir. Yeterli kalınlık daha iyi darbe direnci sağlayabilir ve doğrudan kırılmaktan veya çatlamaktan kaçınabilir.

 

2. Keramik kauçuk iki-bir seramik seçin (normal sıcaklık ortamı):Çalışma ortamının sıcaklığı izin veriyorsa, bir keramik kauçuk iki-bir kompozit seramik levhasını seçmek iyi bir seçimdir.Bu kompozit seramik, seramiklerin aşınma dayanıklılığını ve kauçukların çarpma dayanıklılığını birleştirir ve aynı anda aşınma ve çarpma sorunlarını çözebilirAma lütfen unutmayın ki kauçuk yüksek sıcaklıklara dayanıklı değildir, bu nedenle bu kompozit seramik sadece normal sıcaklık ortamlarında uygundur.

hakkında en son şirket haberleri Güçlü darbe ortamlarında aşınmaya dayanıklı seramik nasıl seçilir?  0hakkında en son şirket haberleri Güçlü darbe ortamlarında aşınmaya dayanıklı seramik nasıl seçilir?  1

3ZTA seramik seçin:ZTA seramikleri, zirkonyum oksit alümina kompozit seramikleridir. Sıradan alümina seramiklerine kıyasla, sertliği büyük ölçüde arttırılır ve çarpma direnci önemli ölçüde iyileştirilir.ZTA seramikleri yüksek sıcaklık ortamlarında istikrarlı bir şekilde çalışabilir ve çeşitli güçlü etki koşullarına uygundurKullanım ve çarpma sorunlarını çözmek için etkili bir seçimdir.

 

4Çarpışmaya dayanıklı seramikleri çıkıntılı olarak seçin:Seramiklerin çarpma direnci, seramik yüzeyinde yarı küresel çıkıntılar yapmak gibi şekillerini değiştirerek iyileştirilebilir.Bu tasarım etkili bir şekilde çarpma kuvvetini dağıtabilir ve seramiklerin çarpma direncini artırabilir.

 

Özetle, güçlü darbe koşullarında aşınmaya dayanıklı seramikleri seçerken, boyut, kalınlık, malzeme, şekil gibi çoklu faktörleri kapsamlı olarak dikkate almak gerekir.ve ceramiklerin çalışma ortamıBu koşullar, seçilen seramiklerin gerçek çalışma koşullarının gereksinimlerini karşılayabilmesini sağlamak için ayrı ayrı seçilebilir veya üst üste konulabilir.